tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny fotografia psow

19 października 2016

hdbook powered by Canon - recenzja najwyższej jakości fotoksiążki


Dzięki uprzejmości firmy Canon Polska miałam przyjemność stworzenia sobie profesjonalnej fotoksiążki najwyższej jakości - nowości na rynku - hdbook powered by Canon. Wybrałam z 3 możliwych - orientację poziomą, rozmiar A3. Można wybrać jeszcze pionową, lub kwadrat - w 3 rozmiarach, A5, A4 i A3. Mój hdbook zawiera jedynie zdjęcia moich dwóch osobistych modelek - Kiary i Ciri, przez to wybór zdjęć był także oparty na sentymencie, a nie jedynie na walorach artystycznych :) 


Cechy produktu:

♥ niezrównana jakość zdjęć

♥ idealnie płaskie bindowanie stronnic

♥ najwyższej jakości papier

♥ niespotykana wcześniej trwałość - do 300 lat

♥ spersonalizowana okładka i wnętrze

Ostatnia strona Projektowanie 
Proces tworzenia książki odbywa się w specjalnej aplikacji Canon - był on bardzo intuicyjny i nie sprawił mi większych problemów.

Tak wygląda aplikacja. W kolumnie z lewej mamy nasze zaimportowane do aplikacji zdjęcia, których chcemy użyć w książce. Można posegregować je np. według daty, nazwy, wykorzystania w albumie (wykorzystane/niewykorzystane), żeby przypadkiem nie zdublować zdjęcia. Górny pasek to nasze rozkładówki. Na dole mamy style stron - szablony, do których możemy dopasować swoje zdjęcia. Można oczywiście stworzyć totalnie swój projekt i z szablonów nie korzystać, lub je zmodyfikować do swoich potrzeb. Z prawej mamy więcej narzędzi, m.in. do dodawania tekstu na zdjęciach - z czego skorzystałam przy okazji dwóch rozkładówek. Także przednia i tylnia okładka książki są do spersonalizowania. Standardowy hdbook ma 24 strony, ja dodałam sobie dodatkową rozkładówkę, co dało mi ostatecznie 26 stron. 

Okładka


Tył książki. W środkowej części, na dole znajduje się spore logo hdbook, a po lewej kod kreskowy.


Zamawianie

Po zakończeniu procesu tworzenia ksiązki wystarczy kliknąć "Zamów". Aplikacja sprawdza jakość dodanych zdjęć - czy nie są one za małe i sugeruje nam wymianę na większe, co jest według mnie dobrym rozwiązaniem. Następnie przekierowywuje nas na stronę partnera, gdzie finalizujemy zakup, wybieramy opcje dostawy, płatności. Kiedy ja zamawiałam jedynym partnerem było cyfrowe.pl. Teraz doszedł jeszcze fotoplus. 
Czas oczekiwania i odbiór
Książkę można odebrać w sieci sklepów cyfrowe.pl lub fotoplus, lub wybrać opcję wysyłki. Ja skorzystałam z odbioru osobistego w salonie Cyfrowe.pl w Katowicach. Mój hdbook był gotowy do odbioru po równo tygodniu od zamówienia. 

Jakość i kolory
Do mojego hdbooka wybrałam zdjęcia zarówno kolorowe, jak i czarno-białe. 
"Dzięki technologii wydruku z użyciem 7 tuszy zdjęcia są wyjątkowo szczegółowe, odcienie skóry pozostają naturalne, a barwy są idealnie odwzorowane."
Musimy jednak pamiętać, że to czy kolory wyjdą takie jak na monitorze zależy także od odpowiedniego monitora i jego kalibracji. 
"Kolorowe zdjęcia wydadzą się tak żywe, jakby miały wyskoczyć ze strony, zaś zdjęcia czarno-białe nabiorą szykownego wyglądu dzięki płynnej gradacji odcieni."

Muszę się zgodzić z tym co pisze producent. Kolory wyszły niesamowite, a zdjęcia czarnobiałe robią wrażenie. Co ważne - zdjęcia rzeczywiście są czarno-białe, co niestety oczywiste nie jest - zdarzało mi się wywołać zdjęcia b&w, z których jedne były różowe, a jedne żółte. 

Grafika oraz logo na tyle okładki - doskonałe odwzorowanie szczegółów

Książka idealnie odwzorowywuje kolory, a Kiara idealnie odwzorowywuje książkę. 


Podsumowanie:
Kiara przyłapana na przeglądaniu hdbook!

Z hdbooka jestem zadowolona - nie mam zastrzeżeń. Nie ukrywam, że to moja pierwsza fotoksiążka i nie mam porównania, jednak wydaje mi się, że lepiej być nie może.  Może jedynie logo produktu na tylnej części okładki mogłoby być mniej widoczne - w przypadku tworzenia portfolio przeszkadzało by mi to bardziej. Proces tworzenia, zamawiania oraz odbiór przebiegł sprawnie, szybko i bez problemów. W przyszłości chętnie skorzystam jeszcze raz z tego produktu i będę polecała dalej oraz proponowała klientom - to wspaniała alternatywa dla przechowywania zdjęć z sesji jedynie na komputerze. To pamiątka na długie lata, do tego w świetnej jakości, która jest adekwatna do ceny.
Poza tym - bardzo mnie cieszy to, że tworzenie tej fotoksiążki zmotywowało mnie również do obrobienia kilku nowych zdjęć!


Dziękuję za uwagę i zachęcam do pisania komentarzy! Może ktoś z Was ma hdbook'a lub fotoksiążkę innej firmy i chciałby podzielić się opinią? Czekam także na propozycje jakie notki chcielibyście czytać na blogu. Czuję ogromną motywację do pisania! :)

3 komentarze: