7 marca 2013

Trening obrony - Czarne Owczarki Niemieckie.

grrftg frg(1) Pora w końcu na notkę dotyczącą konkretnej sesji :)

Niecały miesiąc temu, podczas mojego pobytu w Łodzi, miałam okazję zrobić zdjęcia 2 pięknym, czarnym owczarkom niemieckim - Zulusowi i Arii, podczas treningu obrony sportowej, która jest częścią psiego sportu IPO. Psiaki mieszkają w hodowli "Z Rudzkiej Watahy".

Warunki nie były wymarzone - był mróz, z nieba leciała zamarznięta mrzawka i było okropnie ciemno, chwilami jedynie się troszkę przejaśniało, w ustawieniach nie schodziłam poniżej ISO 800 przy portretach, a przy zdjęciach z obrony 1200. Dla mnie, która ma obsesję na punkcie szumów i zwykle boi się ISO wyższego niż 500 było to spore wyzwanie! 

Dodatkowo moja wspaniała puszka chwilami wykazywała się niesamowitą precyzją, przy niektórych ujęciach łapiąc ostrość na.. mrzawkę. No nie powiem, żebym była tym zachwycona :P
preciii
Oraz dla ciekawskich jedno before&after oraz exify wraz z histogramem wybranego zdjęcia z sesji: baonki
I pora na najważniejszą część, końcowy efekt:
_MG_0685 _MG_1323 _MG_0738 Photobucket _MG_0987 Photobucket_MG_0887 _MG_1143 _MG_1119 _MG_0954 _MG_0964 _MG_0931dd _MG_0868 _MG_0924 _MG_0890 _MG_0897 _MG_12s59
Alicja

16 komentarzy:

 1. Czekam z niecierpliwością na następną :) A ta notka bardzo udana :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia jak zwykle świetne. Nieźle ci poszło jak na tak złe warunki (A nie gorzej pracowało ci się na hali podczas semi z Patrycją? Te zdjęcia wyglądają na lepsze niż te z seminarium.).
  Wspaniale, że dodasz post o obróbce. Bardzo chętnie poczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Fakt - na hali było ciemniej, ale za to bez mrzawki, śniegu, deszczu i tym podobnych, więc komfort pracy był dużo lepszy.

   Usuń
 3. Pieski są prześliczne, a zdjęcia Twojego autorstwa tym bardziej. Dzięki Tobie dowiedziałam, się, ze istnieje czarna odmiana owczarka niemieckiego :) Czekam z niecierpliwością na kolejne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekna sesja "latających owczarków " :)
  pozdrawiam mondey

  OdpowiedzUsuń
 5. aż tak bardzo nie znam się na zdjęciach więc fachowo się nie wypowiem ale jestem pod wrażeniem ujęć w ruchu, nie jest łatwo takie zrobić :) odkryłam tego bloga niedawno ale teraz chętnie tu pozaglądam ze względu na fotografowane obiekty jak i uwagi prowadzącej co do fotografii :)
  eM

  OdpowiedzUsuń
 6. No cóż - nic dodać, nic ująć. Zdjęcia są po prostu świetne!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdjęcia są genialne, chciałabym być na takim poziomie fotografowania jak ty i mieć możliwość zrobić taką sesję zwłaszcza, że uwielbiam tą dyscyplinę i psy.
  Pozdrawiam i czekam na post o obróbce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeszcze tak mi się nawinęło pytanie, może wypadnie na bardzo głupie, ale czy robią zdjęcia to robisz jakoś tak zdjęciami seryjnymi czy udaje ci się tak wyczuć psa, że łapiesz go w takich ciekawych momentach ?

   Usuń
 8. a ja bym chętnie zobaczyła jeszcze fotki z części "końcowy efekt sesji" w wersji before

  OdpowiedzUsuń
 9. P E R F E K C J A w każdym celu. Genialne ujęcia, pies umiejący chyba więcej niż człowiek oraz trenerka, której efekt pracy zasługuje na medal :)
  Mam pytanie do tej dziewczyny, która szkoli te psiaki czy nie chciałaby zrobić jakiegoś blogu albo kanału na YT jak uczy tych sztuczek ?
  Z góry dziękuję
  i jeszcze raz to powiem JESTEŚCIE MEGA ZAJEBISTE <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na dawno zapowiedziany post o obróbce.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hello Alicja ....... your post production is truly stunning! I write from Italy and I'd like to use your method! I know they are secret .... but you may make an exception to the rule, and make us all to share your method of post production. Even if you do not give us a help ..... always remain a very talented photographer and very good in the post production.
  Luciano from Italy

  OdpowiedzUsuń
 12. but because no one answers? What is the point of a blog where no one speaks?

  OdpowiedzUsuń
 13. super ujecia. pieknie pokazane charakterki psów ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. świetne kadry.. w ogóle zwierzęta to bardzo wdzięczne "obiekty" :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń